
Літній відпочинок в МТА


Шкільні канікули: чого ми чекаємо від них?
Діти хочуть активно відпочити. Жадають нових зустрічей, знайомств, відчуттів. Люблять природу і простір.
Батьки дбають про безпеку дитини. Хочуть, щоб вона максимально оздоровилася і відпочила за невеликий проміжок
часу.
Мріють долучити його до нового виду спорту за допомогою захоплених професіоналів. У Міжнародній тенісній академії створені прекрасні умови для активного відпочинку школярів під час канікул.
У Міжнародній тенісній академії в період шкільних канікул окремо проводяться тенісні збори – прекрасна можливість для професійної тенісної підготовки та участі в змаганнях, а також широкі можливості для активного відпочинку.


















Скільки сетів передбачено в тенісі і скільки триває кожен гейм
Просто озброїтися професійної ракеткою і відбивати м’ячик «до останнього» – мало. Якщо ви хочете грати за правилами, то повинні знати, скільки сетів в тенісі, за яким алгоритмом ведеться підрахунок і скільки часу партнери знаходяться на корті.
Отже, основні правила, що регламентують «великий» теніс, діють аж з 1874 року, а роль головного і незаперечного авторитету для всіх тенісистів, незалежно від рівня їх спортивної підготовки, відіграє Міжнародна федерація тенісу. Для стислості і зрозумілості, організацію називають ITF (англ. International Tennis Federation). Даним керівним органом встановлено все, що пов’язано з «великим» тенісом:
- якими мають бути параметри і покриття «правильного» корту;
- що входить до переліку обов’язкової атрибутики корту;
- який інвентар використовується для гри;
- скільки хвилин триває тенісний сет;
- скільки геймів (ігор) в одному сеті та інше.
Щоб розбиратися в правилах ITF, необхідно оперувати простими поняттями.
Що таке тенісний сет і скільки він триває?
Для гри на тенісному корті необхідна присутність двох спортсменів (двох команд), які є між собою суперниками. Завдання протиборчих гравців досить проста: направляти ракеткою м’яч на протилежну частину тенісного майданчика, але так, щоб при торканні об землю, опонент не зміг його відбити.
Гра – це кілька сетів: партій, розділених на гейми. Усередині кожного гейму ведеться окремий підрахунок очок. Регламент ITF – трирівнева система рахунку.
Виграє сет той, кому вдалося здобути лідерства в 6 геймах (якщо суперник переміг не більш 4 разів).
Для перемоги в тенісній зустрічі, гравцеві необхідно перемогти в 2 партіях з 3, або в 3 сетах з 5.
Регламенту часу для сету – немає, так само як не існує часових обмежень для кожного окремого тенісного матчу. Від кількості переможних очок і залежить, скільки партій буде в тенісі.
Знаєте, скільки може тривати матч з тенісу? Кілька годин! В історії спорту згадується про наполегливі протистояння, що тривали годинами. Серед найбільш тривалих поєдинків – 11-годинна боротьба між Ізнером і Маю (Вімблдон, 2010 рік). Скільки сетів могло бути в перший день, якби гравцям не завадили погодні умови? – Сказати важко. Але зустріч розтягнулася на три дні.
Гра увійшла в історію непередбачуваною поведінкою табло, що було розрахованим на максимальний показник 47:47. На п’ятому сеті третього дня гри воно обнулилося. У підсумку, перемога була за Ізнером на п’ятому сеті – 70:68.
Отже, в «великому» тенісі 1 сет може тривати від 20 до 60 хвилин. Час партії залежить від підготовки кожного із суперників. Затягнутий сет – це насолода для вболівальників, які зможуть спостерігати за опонентами (такими, як Джокович і Надаль) у вельми цікавих розіграшах.
Матч, в середньому, триває не більше 3 годин. Найшвидкоплинніша зустріч зайняла 28 хвилин – суперник здався після дебютного сету через погане самопочуття.
Перенести гру також можна, якщо сили суперників – рівні, і ніхто не готовий поступатися. Щоб сет не перетворився на захоплюючу (для глядача) нескінченність, матч краще зупинити, відкласти, наприклад, перенести на наступний день.
Турнір може перерватися через травму гравця або погіршення метеоумов, адже погода непередбачувана, як і результат зустрічі на корті.
Скільки геймів в одному сеті
Вас цікавить, скільки всього геймів в тенісі? З англійської Game перекладається як «гра». На початку гри рахунок – нульовий.
Виграна подача приносить 15 очок, програш – теж 15, але тільки противнику. При другій подачі зараховується ще 15 очок, а з третього – вже 10. Далі йдуть тонкощі, розібратися в яких без спеціальної підготовки буде важко.
Отже, один гравець отримав 40, а його опонент – 30 або менше очок, значить, з наступним вдалим розіграшем лідер отримує перемогу в грі.
При показниках на табло 40:40, переваги у наступній успішній подачі. Лідируючий гравець перемагає (виграє гейм).
Очки рахують до шести перемог, але якщо табло показує 6:5, без додаткового гейму не обійтися. 7:5 – сет закінчується. Спірний баланс 6:6 веде до тай-брейку. Тоді зустріч триває до отримання переваги за все в два очки. У гравця, який подає, є право на одну подачу, у його опонента – на дві.
Заміна в тай-брейку відбувається з другої подачі. Гравець з «сімкою» очок (і різницею в два) стає переможцем. Майданчик змінюють після набору 6 очок. Завершальна матч-партія грається без tie-break’а.
Скільки тенісних сетів окремо у чоловіків і жінок
Отже, ми з’ясували, що сет (він же партія) – найголовніша і найбільша рахункова одиниця в тенісному матчі. Якщо зустріч передбачає 3 ігрові партії, то перемогу отримає той, хто виграв у двох.
Скільки всього сетів, за правилами, в чоловічому «великому» тенісі? Кількість партій обумовлена особливостями турніру. Так, престижні міжнародні турніри (скажімо, «Великий шолом» або знаменитий Кубок Девіса) регламентують 5 сетів. Зустріч завершується при наборі спортсменом поспіль трьох сетів.
Якщо змагання – звичайні, то правила можуть встановлюватися (і змінюватися) на розсуд організаторів. Тоді сетів може бути три. Нагадаємо, що гравцеві досить узяти гору в двох партіях підряд, щоб отримати лаври переможця.
Коли на корт виходять представниці прекрасної статі, правила гри трохи змінюються. Вас цікавить, скільки допускається сетів в жіночому тенісі? Кількість однакова, незалежно від категорії турніру, – 3. В цілому, зустріч триває до перемоги однієї з учасниць у двох сетах.
Жіночі та чоловічі правила, що регламентують кількість сетів, поширюються на одиночні і парні розряди. Парний розряд передбачає також різностатеву участь.
Правила розрізняються і за критеріями поведінки м’яча. В одних випадках м’яч, відскочивши від поверхні майданчика, не повинен заходити за його межі. На інших змаганнях це положення скасоване. Важливою вважається траєкторія м’яча після удару по ньому ракеткою: повторне торкання (за межами майданчика) не допускається.
Особливості рахунку
Для тих, кого цікавить, скільки ігрових партій у «великому» тенісі та які особливості гри в цілому, важливою буде інформація про ведення рахунку. Для цього використовується спеціальна система, що має цікаву історію.
Офіційно гра в м’ячик за допомогою ракеток народилася в Англії, тому в наші дні зберігається англійська – класичний, – рахунковий алгоритм.
Разом з тим, вважається, що традиційна британська рахункова система – родом з Франції. Ченці тамтешніх монастирів в Середньовіччі використовували розподіл добової одиниці на 24 частини. Для правильної орієнтації, священнослужителі протягом часу гри поглядали на баштовий годинник, щоб не пропустити час молитви і трапези.
У підсумку, гра велася максимально до 60 очок (що означає, коло циферблата). Четверта частина години становить 15 хвилин (тобто, 15 очок).
Поступово кількість геймів в кожній партії скоротилася до шести, а число 45 було замінено на більш витончене 40. Так рахунок і ведуть: 15, 30, 40.
Гра, незалежно від її черговості, стартує з подачі м’яча. Право подавати змінюється між гравцями. Той, хто подає, має право переграти подачу, але лише один раз – в тому випадку, якщо поданий ним вперше м’яч потрапив у сітку або вилетів з лінії подачі. Другу спробу, що закінчилася промахом, зараховують на користь опонента.
Регламентування часу – важлива частина гри: навіть найменше порушення правил викликає зауваження з боку судді.
Для визначення тривалості сету, гейму і пауз використовується секундомір. Якщо гравець в оптимальний проміжок часу не готовий до прийому або подачі м’яча – йому виносять перше попередження. Традиційна розминка, що передує кожній грі, триває до 5 хвилин.
Скільки триває повноцінний тенісний матч? Це залежить і від пауз. Умовні зупинки часу передбачені для гравців, одночасно задіяних в одиночному і парному розряді. За перебування в першому геймі на тенісному корті до 60 хвилин, гравець отримує перерву на 30 хвилин, коли тривалість матчу становить більше однієї години (але менше, ніж півтори), перерва займає не більше 60 хвилин. Проста арифметика.
Професійний теніс – з малого
Якщо вас цікавлять питання, пов’язані з регламентом гри в «великий» теніс (скільки триває матч і скільки у зустрічі партій) – значить, ви хочете займатися цим красивим і граціозним видом спорту. Або обираєте серйозне заняття для своєї дитини. Будь-який з варіантів гідний підтримки.
Примітно, що верхнього вікового рубежу для занять на тенісному корті не існує. Освоїти правила гри, навчитися успішно подавати і приймати м’яч – все це доступно і дитині, і дорослій людині з активною життєвою позицією.
Освоїти елементарні ігрові ази і долучитися до «великої» тенісної родини в Києві запрошує МТА – сучасна тенісна школа світового рівня, яка не має аналогів в Україні.
Досвідчений тренер відповість на всі ваші запитання, адже інформація, отримана з першоджерела – це можливість уникнути помилок і не піддатися стереотипам.
Професійний наставник допоможе правильно вибрати обмундирування і підібрати за розміром ракетку. Матеріально-технічна база МТА складається з трьох повноцінних локацій в Києві загальною площею 57 тис.м.кв. А це – високий рівень, погодьтеся.
З 37 професійних тенісних кортів закритого і відкритого типу ви зможете підібрати той, який географічно ближчий до вас: на Солом’янці (5 кортів), в Пущі-Водиці (19) або Жулянах (13).
Рахунок на цьому поки не закінчується!
Як правильно вибирати ракетку для «великого» тенісу
Підкорення корту починається не з освоєння перших нескладних ударів. Щоб грати в теніс за правилами, важливо знати, як вибрати ракетку – головний «робочий інструмент» тенісиста.
Вибір ракетки – процес одночасно творчий та технічно скрупульозний, який не допускає умовностей. По суті, від того, яку ракетку для «великого» тенісу ви виберете, і наскільки вона буде відповідати вашим індивідуальним особливостям, залежить ефективність освоєння спортивних навичок і манера гри в цілому.
Асортимент ракеток досить різноманітний. Моделі відрізняються не тільки кольором і естетикою рукоятки. Є і більш істотні відмінності, які необхідно враховувати при виборі інвентарю. Це технічні параметри:
- матеріал корпусу;
- параметри голови ракетки;
- розмір ручки;
- загальна вага;
- баланс та ін.
Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати ракетку для гри в теніс, але твердо маєте намір це зробити – зверніться за консультацією до досвідченого тренера.
У Міжнародній тенісній академії вам допоможуть не тільки придбати інвентар, а й освоїти правила гри, навчитися подавати і відбивати м’яч, а з часом створити свій стиль гри, який неодмінно приведе вас до перемоги.
Важливо, що школа тенісу міжнародного рівня знаходиться в Україні, в Києві. Записатися на пробне тренування ви можете по телефону. При особистій бесіді з тренером, ви отримаєте відповіді на всі ваші запитання, зокрема: які бувають відмінності ракетки для «великого» тенісу, як вибрати форму з урахуванням анатомічних особливостей фігури, яке взуття буде необхідне для закритого або відкритого корту, який графік тренувань підійде саме вам.
Яку вибирати ракетку для тенісу: любительську чи професійну?
Перед тим, як вибрати ігрову ракетку, слід навчитися розбиратися в класифікації інвентарю.
Професійні моделі виготовлені з графіту з деякими домішками і орієнтовані на максимальну кількість технологій. Відповідно, ціна такого атрибута буде високою. Для новачка професійна ракетка не підійде – починати слід з більш простої моделі. Високоякісний професійний інвентар використовується в тенісних турнірах світового рівня. У вас ще все попереду.
Напівпрофесійні ракетки також виготовлені з графіту, але з використанням меншої кількості технологій, тому їх вартість на порядок нижча. Такі моделі мають високу продуктивність, тому цілком задовольнять любителів, в тому числі, і з досвідом. Такі ракетки практикують для тренувань, оскільки вони сприяють розвитку і вдосконаленню тенісних навичок. Перш ніж вибирати напівпрофесійну тенісну ракетку дитині (юніору), обов’язково проконсультуйтеся з його персональним тренером.
Ракетки більш простого, аматорського рівня, за матеріалом не відрізняються від двох попередніх видів – вони також виконані з графіту. Любительська лінія розроблена для спортсменів, які вже отримали певний досвід і навички, які розуміють, чого їм очікувати від корту. Саме аматорські ракетки рекомендовані новачкам. Спортсменам-початківцям буде легше освоювати «великий» теніс з інвентарем без особливих «наворотів».
Аматорські ракетки полегшеного типу – це четверта, найдоступніша і найбільш проста (в технічному сенсі) категорія. Моделі виконані з графіту і алюмінію або ж тільки з алюмінію. Атрибути даного типу коштують недорого і цілком підійдуть для тих, хто вирішив спробувати себе на корті, але не впевнений у виборі «великого» тенісу в якості основного хобі.
З матеріалів використовується Hyper Carbon, розроблений компанією Wilson спільно з NASA. Інвентар даного типу більш легкий і досить міцний.
Гнучкості ракетці надає фибергласс, який використовується в якості домішки до графіту.
Титан наближений до графіту за фізичними властивостями (і, відповідно, ігровими характеристиками). Компанії-виробники часто змішують графіт з титаном для балансу ідеальної ваги і жорсткості.
Ще один компонент графітових моделей – графен, але через високу вартість, матеріал впливає також на підсумкову ціну ракетки.
Технічні стандарти тенісних ракеток: як вибрати модель за вагою
Вага ракетки визначається в грамах. Стосовно того, наскільки важкий (або легкий) інвентар вам знадобиться, необхідно враховувати індивідуальні фізичні й анатомічні дані, а також орієнтуватися на досвід гри.
Вага 27-дюймових моделей стартує від 255 грамів і варіюється в діапазоні до 320. Так, 255-275-грамові моделі цілком підійдуть дітям у віці до 12-13 років і дівчатам-любителям.
Інвентар вагою до 285 грамів рекомендований юніорам у віці до 15-16 років і початківцям – спортсменам-чоловікам.
Ракетки вагою до 300 грамів підійдуть для спортсменів обох статей, які тривалий час займаються тенісом (від 1 року).
Більш важкі моделі (більше 300 грамів) практикують виключно професійні гравці.
При зміні ваги ракетки, змінюється сила удару і загальні фізичні відчуття в руці, тому переходячи з однієї категорії в іншу, обов’язково проконсультуйтеся з особистим тренером. Він підкаже, як краще вибрати (збільшити) вагу ракетки, щоб уникнути травматизму.
Визначаємо розміри і баланс
Як вибрати ідеальний розмір ручки ракетки для «великого» тенісу? Серйозні виробники маркують рукоятки цифрами в порядку від 1 (найменшого) до 5 (найбільшого).
Дівчатам і підліткам, враховуючи їх фізичні можливості і анатомічну будову долонь, підійдуть ракетки з номером 2. Чоловікам – 3. Найменші моделі призначені для дітей.
Вибираючи рукоятку, необхідно використовувати правило одного сантиметра. Візьміть ручку в долоню так, ніби ви граєте. Зверніть увагу на проміжок між пальцями – середнім і великим: якщо дистанція дорівнює 1 см – значить, параметри ракетки за розміром її рукоятки для вас підходять. Відстань більша або менша – атрибут слід замінити.
За розміром рукояті необхідно стежити. У процесі збільшення зросту і ваги дитини, буде змінюватися і її «робочий інструмент». Відповідно, купувати інвентар потрібно в спеціальному магазині з попередньою «приміркою».
Грати занадто великою або мініатюрною ракеткою і незручно, і небезпечно – великий ризик отримання травми кисті.
Як точно вибрати розмір головки ракетки для «великого» тенісу? Верхня частина конструкції називається головою, що пояснюється її формою і місцем розташування. Варіації розмірів голів ракеток для дорослих: 95-110 дюймів (нагадаємо, що 1 дюйм = 2.54 см) – це площа струнної поверхні.
Для початківців-тенісистів підійдуть моделі зі збільшеними параметрами (102 дюйми квадратних), у яких збільшений центр попадання по м’ячику і, відповідно, краща ударна передача.
Ракетки з масивними головами найчастіше обладнані широким ободком. Інвентар подібного типу підходить людям, які пережили на корті травму, а також гравцям з болями у верхніх кінцівках.
Стандартні параметри голови професійної ракетки для дорослих – 100 дюймів. При такій конфігурації, обладнання зберігають всі свої динамічні та ігрові якості протягом тривалого терміну служби.
Важливим аспектом є також баланс ракетки, який може бути в рукоятці, по центру, на струнній поверхні. Щоб визначити цей параметр, ракетку необхідно розташувати на вказівному пальці, вибравши в ній середину. До якої частини вона нахилиться – там і баланс.
Для сильної подачі і динамічного атакуючого стилю підійде варіант з балансом у верхній частині (голові) – такими ракетками грають практично всі професійні тенісисти.
Баланс в рукоятці – ідеальна формула для захисту.
Універсальними вважаються моделі з балансом по центру – вони підходять для будь-якого стилю гри.
Як вибрати хорошу тенісну ракетку дитині
Гарною граціозною грою, що приносить масу естетичного задоволення і тенісистам, і глядачам на трибунах, можна радувати в будь-якому віці. Закон один для всіх видів спорту: чим раніше почати – тим краще, швидше і якісніше ви освоїте навички гри.
У Міжнародній тенісній академії займаються діти з дошкільного віку. Природне запитання для для батьків, які приводять своє чадо в школу «великого» тенісу вперше: як вибрати гарну ракетку дитині з урахуванням всіх її індивідуальних характеристик? Для цього використовуйте таку орієнтовну таблицю.
Ріст дитини в 3-4 роки становить близько 100 см, значить, їй підійде ракетка вагою 149 г і довжиною 432 мм (43,2 см).
Ріст 6-7-річної дитини – близько 125 см, значить, їй підійде інвентар вагою 175 г і довжиною 53,4 см.
Ріст дитини старше 10 років становить, в середньому, 145 см. Ракетку необхідно вибирати вагою до 250-255 г і довжиною 66 см.
Дані – орієнтовні. Більш докладні рекомендації щодо формули ідеальної ракетки для вашого маленького чемпіона ви отримаєте у тренера. І не забувайте, що для комфорту на корті, юному тенісистові потрібні також правильно підібрана форма і відповідне взуття з високими амортизаційними властивостями.
Вибір дизайну
Барвисте оформлення додає тенісному інвентарю яскравості, а образу гравця – індивідуальності. Сучасні виробники пропонують багато цікавих естетичних рішень, серед яких можна знайти суто жіночу модель або ракетку для чоловіка.
За красивим брендуванням можна визначити марку виробника. Стильне ексклюзивне екіпірування важливе для тенісиста так само, як хороше самопочуття перед грою.
Контрастні елементи на ручці і обідку можна зробити самому, використовуючи кольорову стрічку, але за умови, що баланс та інші ігрові характеристики інвентаря не порушаться.
Знаючи, як правильно вибрати ракетку для «великого» тенісу, ви зможете досягти певних висот у грі й завоювати звання чемпіона!
Ви звернули увагу на те, як ідеально виглядають спортсмени? Жодної зайвої складочки, суцільна гряда добре накачаних м’язів, відкритий погляд, горда хода.
Естетику статури людини, що займається активним фізичним навантаженням, видно не тільки в спортзалі, коли вона одягнена в тренувальний костюм. Відсутність зайвих жирових відкладень в загальній масі тіла — це висока самооцінка, прекрасне самопочуття навіть у погану погоду, а ще можливість носити модний гардероб і відмовитися від закритого купальника на пляжі, що дуже актуально для жінок. Секретів схуднення безліч: від дієт до радикального фізичного інтенсиву і повної відмови від їжі. Чи варто так ризикувати?
Фахівці впевнені, що для досягнення ідеальної фізичної форми не обов’язково катувати себе голодом. Теніс для схуднення — набагато ефективніший, ніж дієти. До того ж, ви отримуєте естетичне і моральне задоволення від того, чим займаєтеся.
Вихід на корт, нехай навіть і заради тренування, — це серйозне емоційне збудження, він активує виділення «гормонів щастя» — ендорфінів. Приводити себе у форму із задоволенням і користю для всього організму — принцип схуднення з тенісом. Це доведено і медициною, і психологією.
Теніс — це не тільки схуднення
-
- опорно-рухової системи (кістково-хрящової тканини),
- серця і судин,
- органів дихання,
- координації.
Інтенсивні заняття тенісом в загальній програмі схуднення сприяють формуванню моральних, особистісних якостей навіть у людей з незламним характером. Дует з ракеткою і м’ячем — це формування дисциплінованості, відповідальності та прагнення до перемоги. Це розвиток сили волі, яка неодмінно стане в нагоді в звичайному житті.
Теніс допомагає не тільки схуднути. Заняття в спортивному клубі такого рівня, як Міжнародна Тенісна Академія в Києві, — це можливість знайти справжніх друзів і переформатувати власний графік життя, в якому більше місця буде відведено здоровому дозвіллю, а не згубним задоволенням.
Теніс допомагає схуднути, а паралельно:
-
- відмовитись від шкідливих звичок,
- долучитися до здорового збалансованого харчування,
- стабілізувати психоемоційний стан, порушений регулярними стресами вдома і на роботі,
- повернути здоровий повноцінний сон,
- налагодити особисте життя.
У київській Школі тенісу світового рівня проводяться індивідуальні та групові заняття. Висококваліфікований тренер укладе індивідуальну програму корекції ваги, в якій неодмінно будуть враховані щоденні фізичні й емоційні навантаження, раціон харчування, режим релаксу та сну.
«Великий» теніс — це новий спосіб життя! Ті, хто приходять в МТА, щоб схуднути, залишаються з нами надовго.
Як допомагає теніс для схуднення
Особливості та переваги занять тенісом в тому, що практикуватися в цьому аристократичному виді спорту можна в будь-якому віці, незалежно від типу фігури, соціального статусу і естетичних уподобань.
Результат залежить від якості виконання завдань, які дає тренер.
Крім красивого відбивання ракеткою м’яча, в програму також входять:
-
- фізична розминка;
- тренування окремих груп м’язів;
- дихальні вправи та інше.
Досягти результатів ідеальної фігури, як і особистих перемог на корті, можна, займаючись навантаженням комплексно. Спорт любить цілеспрямованих! І варто переконатися в цьому самостійно.
Калорія, мінус калорія …
Секрет схуднення під час занять «великим» тенісом — досить простий: це поступове спалювання калорій і заміна жирової маси на м’язову. Щоб розуміти, скільки грамів ваги ви втратите протягом одного тренування, необхідно знати формулу витрати калорій.
Втрата 3500 калорій під час фізичного інтенсиву — це схуднення на 450 грамів. Здоровим вважається спалювання
Чи варто зосереджуватися лише на одному тенісі? Для схуднення, тобто, поступового позбавлення від зайвої ваги, необхідно займатися також домашніми фізичними вправами, плаванням, ранковими пробіжками, тому витрату калорій необхідно підсумовувати.
В ідеалі, для гармонійного схуднення досить двох повноцінних тренувань з тенісу на тиждень. Решта навантаження — за рахунок атлетичних навантажень і домашнього фітнесу.
Кількість зайвих калорій повністю залежить від індивідуальних показників людини, адже поняття зайвої ваги для кожного — різний. Наприклад, тенісист з вагою 70 кг може спалити за годину від 288 до 414 ккал, залежно від типу тренування (одиночного або парного). А той, що має вагу 90 кг, —
Провести коректні розрахунки може тільки фахівець. Худнути за допомогою тенісу, піддаючи себе виснажливим навантаженням, — небезпечно. До того ж, при досягненні ідеальної ваги, в подальшому важливо її зберегти, тому акцент зміститься не на втрату ккал, а на підтримку форми і збалансоване харчування.
Теніс допомагає схуднути тільки здоровим людям. Не забувайте про медичні протипоказання: заняття на корті не рекомендовані людям з проблемами серця, патологіями органів дихання, серйозними порушеннями роботи опорно-рухового апарату та іншого.
Дізнатися повний перелік протипоказань можна у інструктора або лікаря. Але не варто впадати у відчай, якщо «великий» теніс не для вас — існує безліч альтернативних способів приведення себе в форму, заснованих на фізичній активності.
Ви давно мріяли освоїти «великий» теніс, але не знаєте, як правильно грати? Вам подобається спостерігати за спортивними досягненнями Новака Джоковича або Наомі Осака і підсвідомо ви навіть готові скласти їм конкуренцію на корті?
Тоді справа за малим — навчитися грати в «великий» теніс за правилами, а паралельно ще й:
- розвинути швидкість;
- зміцнити витривалість;
- поліпшити фізичну форму.
Навчання гри в теніс — захопливий процес, який може заповнити ваше дозвілля. Освоєння правил і елементарних дій — лише початок в досягненні висот світових чемпіонів. Школа справжнього тенісиста не закінчується і після того, як ви приборкали м’яч і ракетку, адже навички необхідно постійно вдосконалювати, щоб досягати кращих результатів.
Як грати в «великий» теніс за правилами знають досвідчені тренери Міжнародної тенісної академії в Києві. За підсумками 2019 року за версією ФТУ Міжнародна тенісна академія визнана кращим тенісним клубом України. На даний момент клуб має одну з найкращих тренувальних баз в Україні та готовий змагатися з провідними тенісними школами Європи.
На користь вибору МТА для професійного навчання грі в теніс свідчать такі дані, як:
- загальна площа кортів (11 тис м. кв.);
- штат з 80 + висококваліфікованих тренерів;
- 37 майданчиків в Києві з різними видами професійного тенісного покриття;
- понад сотня щорічних спортивних подій, в тому числі, міжнародного рівня.
Тут відкриваються прекрасні перспективи для спортсменів-початківців. Навчитися грати в «великий» теніс можна в будь-якому віці, але щоб досягти результатів Джоковича і Осака, почати тренуватися краще з дитинства — з
Навчитися грати у великий теніс можна і потрібно!
Чи складно грати в «великий» теніс? У кожної людини, що впевнено володіє ракеткою і чітко відбиває м’яч з боку суперника, на це питання є власна відповідь. Але складно, як відомо, тільки в навчанні, а в бою (тобто, на корті) все набагато простіше.
Почати необхідно з проходження медичного огляду. Тренер, який буде виховувати з вас або вашої дитини чемпіона, повинен точно знати, що протипоказань до занять на корті у підопічного немає. Нехай і невеликий список обмежень, але все ж існує: пріоритетно це патології опорно-рухової системи, серця, легенів, нирок.
Багатьом теніс рекомендують саме лікарі, адже такий спорт — малотравматичний, порівняно з іншими видами, але саме він допомагає:
- зміцнити кістково-м’язовий апарат;
- розвинути реакцію;
- поліпшити когнітивні функції;
- навчити правильно дихати і контролювати різні фізіологічні функції організму;
- скинути зайву вагу (альтернатива тренажерному залі).
Серед показань для відвідування кортів з метою тренувань — не лише брак фізичної сили, а й дефіцит бадьорості. Гарний граціозний спорт здатний поліпшити також духовні показники. Це ефективна профілактика депресії, враховуючи, за який нетривалий час людина може навчитися грати в «великий» теніс по-справжньому.
Мотивацією для навчання гри в «великий» теніс є розвиток особистісних якостей, які точно знадобляться в звичайному житті. Як показує практика, діти-вихованці Школи тенісу МТА, які активно відвідують тренування, вже через кілька тижнів показують прекрасні результати з тенісу, відповідальності, самоорганізації, лідерських якостей. У них поліпшуються навчальні та соціальні показники в школі. Це гравець, який у всьому повинен бути першим!
Як правильно грати в «великий» теніс: важливі нюанси
Обмундирування тенісиста має ряд особливостей і технічних відмінностей:
- чоловіки і хлопчики носять шорти і поло;
- жінки і дівчатка — гарні сукні з коротким вільним подолом або поло, а також спеціальну спідницю.
Одяг повинен бути легким і не сковувати динаміку рухів. Для ніг розроблені спеціальні тенісні кросівки, що відрізняються від атлетичного варіанту підошвою (у вигляді ялинки).
Купувати екіпіровку без рекомендацій тренера не слід. Ринок представлений широким розмаїттям спортивної уніформи, і про те, який бренд і модель оптимальні саме у вашому випадку, розкажуть в МТА.
Також майбутньому чемпіону будуть потрібні:
- напульсники;
- пов’язка на голову;
- тенісна сумка;
- обмотки для ракеток;
- віброгасники і ін.
Навчання тенісу починається з освоєння техніки ударів: спочатку простих, а потім і більш складних. Цьому практично неможливо навчитися без участі тренера. Спортсмен, що неправильно освоїв навіть базові удари, виглядає на корті безглуздо.
Вже з перших занять в МТА можна якісно освоїти бекхенд, плоский, різаний, кручений удар — навички, що дозволяють не тільки подати, а й відбити м’яч з боку противника, як кажуть, вибити суперника з колії. Зокрема, майстерністю.
Удари вирізняються темпом, висотою, траєкторією. Багатий арсенал тактичних умінь — індивідуальна стратегія в змаганні, яка неодмінно призведе до перемоги. Варіанти відпрацювання ударів — в парі (два гравці) і поодинці (з рикошетом від стіни).
Щоб швидко і ефективно навчитися грати в теніс, необхідно міняти корти, тобто, їх покриття. Майданчики в Міжнародній академії тенісу — це різні види настилів натурального і синтетичного типу. Змінюючи грунт, хард і еластичний паркет, можна навчитися якісно грати з використанням ударів, актуальних для конкретного типу корту, а також правильно пересуватися.
Головне знаряддя в тенісі — ракетка. Існує величезна кількість моделей для тренувань і проведення чемпіонатів. Те, що підійде для справжнього профі, буде складним для новачка, тому вибір ракетки також довірте своєму майбутньому тренеру.
Не знаєте, як почати грати в «великий» теніс, але вже дозріли для реалізації свого бажання? Тоді просто зателефонуйте нам 044 33 99 770 і запишіться на безкоштовне пробне тренування. Уже в ході ознайомчої бесіди з менеджером МТА ви відчуєте, що стоїте на шляху досягнення грандіозних успіхів!
Важлива умова якісної гри для «великого» тенісу — звичайно ж, корт, а точніше, його покриття. Поле для гри являє собою великий рівний майданчик з периметральними обмеженнями. Виходячи з нюансів будівництва корту, його дислокації і професійної категорії, покриття корту для тенісу може бути натуральним або синтетичним.
Кожна з категорій поділяється на кілька підкласів. Штучні, як і натуральні корти — не однакові, тому майбутньому тенісистові необхідно розбиратися в їх специфіці. Від поверхні майданчика залежить не тільки відскік м’яча, але і безпека, комфорт гри.
Виходячи з технічних характеристик покриття корту, тенісист може вибудувати відповідну стратегію, щоб досягти максимальних результатів.
Види кортів за типом покриття:
- Clay (грунт);
- Grass (трава);
- Hard (хард, жорстке);
- Taraflex (запатентована технологія);
- Carpet (килим);
- Синтетична трава;
- Ненатуральний грунт.
Вибір покриття для корту в «великому» тенісі часто залежить від архітектури і специфіки сезонної експлуатації майданчика. Розрізняють корти відкриті й закриті, що функціонують круглий рік або тільки в теплу пору року.
Характеристики кортів для тенісу за типом натурального покриття
Грунтові майданчики бувають червоного і зеленого кольору. Найбільш поширений варіант — червоний, що складається з черепичної крихти, червоної глини, вапняку і деяких інших компонентів.
Особливості цього виду корту:
- швидке відведення зайвої води в період дощу;
- повільно нагрівається на сонці (ідеальний варіант для відкритого павільйону);
- м’яка поверхня, відсутність ризику травмування при падінні;
- зменшення ударних навантажень на суглоби, зв’язки.
Зелений грунт (американка) володіє більш дрібним помелом, а тому набуває хорошої щільності, що впливає на швидкість відскоку м’ячика. Колір покриття дає натуральний мінерал вулканічного походження — базальт діабаз.
Серед переваг американки:
- довговічність;
- ремонтопридатність;
- універсальність (підходить для будь-яких природних рельєфів, незалежно від якості дренажної системи);
- простий догляд.
Трав’яне покриття в «великому» тенісі також належить до класичних. Це корт, на якому проводяться не тільки аматорські, але й великі професійні змагання. Варіант, актуальний для відкритих майданчиків. Відскік м’ячика — нижчий, ніж у синтетики, але його швидкість можна коригувати за рахунок вирощування трав’яного настилу в потрібному напрямку.
Трав’яний корт для тенісу вимагає особливого догляду. Для створення покриття використовується спеціальний сорт трави, основа — піщаник.
Хард — різновид спортивного ненатурального покриття, що має багатошарову структуру.
Поверхня корту складається з:
- базового шару (асфальту);
- чорної акрилової заливки (гума і каучук);
- декількох кольорових шарів (гума);
- фінішного шару.
Для спорудження закритого корту з хардовим видом покриття використовується бетонна основа. Рідка заливка — з емульсійного акрилу. Прошарок з відтінком служить амортизатором. Поверхня — розплавлений і відшліфований кварцовий пісок.
Тенісні корти з хард-покриттям також мають свою класифікацію, яка заснована на технічних і фізичних характеристиках шарів — це Hard Clean (Classic) та Cushion. Другий тип поділяється також на шестишарові Comfort і Дев’ятишарові Premium.
Особливості системи покриття Hard:
- мінімальне ударне навантаження на ноги;
- передбачуваність відскоку м’ячика;
- вибір ступеня м’якості;
- збереження фізичних властивостей при будь-якій температурі;
- неординарні колірні рішення;
- довговічність;
- невибагливе обслуговування.
Тенісний майданчик з синтетичним настилом
- Терафлекс являє собою ненатуральний рулонний матеріал, що складається з основи, підкладки та верхньої частини. В основі — дерев’яна підлога (якщо корт споруджується в спортзалі) або зовнішнє бетонне або асфальтове покриття. М’яка підкладка виконана з пінопласту, товщина якого впливає на висоту, швидкість відскоку. Верхній шар — з високоякісного текстурованого вінілу (товщина — до 2 мм). За якістю відскоку м’ячика, Терафлекс ідентичний грунтовому корту. Підходить виключно для закритих локацій.
- Килимове тенісне покриття для корту являє собою гіпоалергенний синтетичний ковролін, покладений на ідеально рівну і тверду поверхню з бетону, асфальту, дощок. Для посилення швидкісних показників, ковролін покривають дрібними каучуковими гранулами, що імітують грунт. Традиційно, килимові корти облаштовують всередині критих павільйонів. Товщина покриття впливає на висоту і силу рикошету м’яча. Моделі — варіюються.
- Штучна трава — різновид ковролінового настилу. Виготовлена з ниток, вшитих в поліетиленову базу. Поліпропіленові ворсинки мають стійкість до зношування. За аналогією з килимовим настилом, штучну траву часто засипають кварцовим піском або каучуковими намистинками для забезпечення дренажних функцій і підтримки горизонтального положення ворси. Класифікація настилу заснована на показниках використання насипу і висоти ворсинок.
- Синтетичний грунт — корт з дрібних поліуретанових гранул. Досить простий у догляді, немає необхідності поливати, добре відновлюється, інертний до опадів. Використовується в павільйонах будь-якого типу. Гра на синтетичному грунті дуже комфортна. Регулювати швидкість рикошету легко за рахунок додавання проміжного прошарку.
У Міжнародній тенісній академії використовуються різні типи професійного покриття на 37 кортах трьох локацій в місті Києві. Різноманітність настилів дозволяє використовувати різні тактики в тренувальному процесі, щоб досягти максимального результату під час матчу.
У «великого» тенісу — багата історія. Спочатку даний вид спорту вважали перевагою аристократів, захопленням багатих, що не дивно, адже придбати собі дорогу екіпіровку і мати персональний корт могли тільки дуже заможні люди, які , до того ж, мають багато вільного часу. Поступово з хобі теніс перетворився в гарний елегантний вид спорту, який став доступний абсолютній більшості. До того ж, починати тренуватися можна з
Благородне коріння тенісу збережене. Джентльменську поведінку спортсменів викликає захват! А чого варта красива форма, що підкреслює гармонійне, натреноване, сильне тіло.
Особливість «великого» тенісу — в його універсальності і відсутності вікових обмежень. Багато членів клубу Міжнародної тенісної Академії Києва зізнаються, що грати по-справжньому і з повним відчуттям віддачі почали тільки після сорока років, коли життя тільки починається … Пенсія — прекрасна пора для того, щоб зайнятися відкладеними в молодості планами, в тому числі і ракеточний вид спорту.
Даний спорт привабливий з кількох причин:
- мінімальною кількістю медичних обмежень;
- нежорсткими вимогами до тенісної екіпіровки;
- максимальною користю як для емоційного стану, так і для здоров’я людини.
На базі Міжнародної тенісної Академії, в Києві функціонує 3 професійно обладнані локації загальною площею 57 тис. м. кв. Це 37 професійних кортів з різними видами покриття на Солом’янці, в Жулянах і Пущі-Водиці.
«Великий» теніс для початківців в МТА — це індивідуальний тренувальний процес, керований висококваліфікованим інструктором.
Уроки «великого» тенісу для початківців проводяться за зручним графіком, тому ви завжди зможете знайти в своєму щільному розпорядку час, щоб освоїти ракетку і м’яч.
«Великий» теніс: професійні уроки для початківців
- Інвентар. «Великий» теніс для дорослих починається з серії запитань, на які може відповісти тільки фахівець. Почнемо з вибору інвентарю: обрати відповідне, зручне спорядження відразу не вийде. Якщо на перших порах новачок буде використовувати легкі ракетки, у міру зростання його досвіду ваговий показник інвентарю буде коригуватися, тобто, поступово збільшувати. Важливі параметри — розміри ручки, обода і підстави (голови). Що стосується міцності ракетки, то вона цілком залежить від фактури, з якої виготовлена, а крім того, моделі з графіту, графітового компаунда і алюмінію відрізняються за ціною.
- Подача, яка вважається початковим елементом. Швидкість польоту м’яча впливає на результат маневру: у суперника завжди є можливість відбити ваш хід. Досвідченим гравцям вдається використовувати деякі хитрощі, наприклад, обертання ракеткою, яке збиває опонента. В ідеалі настає «ейс» — і перша ж подача виявляється результативною. Новачкові поступово необхідно навчитися займати вихідну позицію, користуватися діагональним «континентальним» хватом, спираючись на нижню зону ручки. При правильному підході, гравець освоїть удар, замах, підкид, роблячи рухи плавними і без пауз. Для цього тренер покаже серію спеціальних вправ, які дозволять придбати і якісно поліпшити кожну навичку.
- Партнер. «Великий» теніс для початківців — це не тільки вправи на відпрацювання умінь. Майстерність формує регулярна практика. Гра зі стінкою або гарматою не приносить радості живого контакту, але ж у «великому» тенісі переможець може бути тільки один. На жаль, дорослій людині, що займається тенісом для підтримки спортивної форми або, як кажуть, для душі, часом важко знайти партнера, який міг би відвідувати корт у зручний для двох час. Виникають проблеми і з залом. Заняття в клубі МТА — це рішення відразу декількох завдань: тренування на професійному корті з якісним покриттям і можливість проводити парні сети під контролем висококваліфікованого тренера. Тренування з партнером дозволять удосконалювати техніку удару, навчать контролювати м’яч під час польоту. Це розвиток сили і точності подачі.
- Удар справа. Більшість з нас — правші, тому і м’яч відбивають правою рукою. Навіть якщо м’яч летить зліва, тенісисти перекладають ракетку в ліву руку, оскільки це вкрай незручно. Одна з головних цілей гравця-початківця — освоїти принцип правостороннього удару. Увага повинна надаватися стану і повороту торсу, траєкторії руху кисті і ракетки, контактній точці, перекату, правильному зрізанню кутів, кінцівці. І якщо в одних випадках використовується приставний крок, для інших підійде біг. Стійка буде стиль «біля сітки». Надійний спосіб зменшити простір для маневру суперника — стати ближче до сітки. Атакуючому гравцеві вдасться збільшити на свою користь кут обстрілу. Противник може застосувати метод «свічки» — контрприйом, що дозволяє наздогнати м’яч, щоб перекинути його в бік опонента. Освоїти тактику досить просто, якщо ви вмієте концентруватися, добре контролюєте динаміку власного тіла, у вас прекрасна реакція і відмінна увага. Новачків також навчать крученим, кистьовим ударам і твінеру. Якщо надалі ви оберете для себе манеру гри «біля сітки», вам слід навчитися відбивати до відскоку. Ударам з льоту також вчать в МТА.
- Лайфхак. Теніс — спорт практичний, а тому цілком залежить від власного стану гравця, фізичних характеристик суперника, різновиду застосовуваного удару, схеми відповіді опонента, який сам визначає, в який бік бити м’яч. Аматори не відразу розбираються в складних стратегічних планах, тому головне завдання гравця — перевести опонента в невигідну для нього ділянку і змусити рухатися. Допомагають також метод «біля сітки», обробка «свічки», укорочений кидок, обманні рухи.
«Великий» теніс для початківців дорослих поступово стане зрозумілим і доступним — ви навчитеся зберігати інтригу до кінця, щоразу смакуючи перемогу!
Для деяких дітей «великий» теніс є чимось недосяжним, нереальним. Стереотипи батьків, а, часто, банальна відсутність хорошої спортивної секції в рідному місті заважають дитині займатися воістину красивим, елегантним і безпечним видом спорту.
Тим часом, для дітей «великий» теніс дуже корисний, оскільки сприяє зміцненню мускулатури, розвитку уваги, реакції, витривалості. Щоб вийти на професійний рівень і досягти особистих рекордів у «великому» тенісі, навчання повинно починатися з дитинства. Тенісний корт, ракетка і брендове екіпірування — не повний перелік умов, без яких неможливо досягти рівня Андре Агассі або Штеффі Граф. Дитині необхідні професійні тренування під керівництвом досвідченого наставника, який би особистим прикладом прищепив майбутньому чемпіону любов до одного з найпрекрасніших видів спорту.
Для дітей «великий» теніс підходить і в якості активно організованого дозвілля — отримані в ході тренувань навички знадобляться їм у дорослому житті. Рухливість, швидкість реакції, здорове суперництво, прагнення до перемоги — те, що дає робота з м’ячем і ракеткою.
Дитячі заняття «великим» тенісом в Києві проводяться на базі Міжнародної тенісної академії (МТА). Дізнатися більш детальну інформацію про тренування можна на офіційному сайті tennis-academy.com.ua або за номером телефону 044 33 99 770.
Дитячий теніс: особливості
Якщо підходити до питання з позиції фізичних даних, обмежень для дітей, охочих займатися «великим» тенісом, немає: він підходить і хлопчикам, і дівчаткам будь-якого зросту й комплекції.
Головні якості, за якими можна розпізнати майбутнього тенісиста:
- рухливість;
- витривалість;
- висока швидкість реакцій;
- працьовитість і бажання розвиватися.
Перш ніж записати дитину на теніс, простежте за тим, як вона поводить себе на дитячому майданчику. Вертухам, які готові змагатися з іншими дітьми, — пряма дорога на тенісний корт.
Щодо віку, з якого можна займатися дитячим тенісом, існує кілька думок — тренерів, психологів і педіатрів, — але всі вони сходяться в одному: чим раніше — тим краще. Малюк повинен впевнено тримати в руках маленьку ракетку і вміти відбити атаку м’ячиком. У деяких випадках медики цілеспрямовано призначають дітям заняття тенісом, щоб зміцнити мускулатуру, розвинути уважність, спритність, вміння концентруватися.
Малюки
«Великий» теніс для підлітків — це принцип життя, можливість побудувати кар’єру, отримати гарну спеціальність і самому стати тренером.
Перевага занять тенісом для дітей під керівництвом професійного наставника — не тільки в організації тренувального процесу, але також і у відсутності ризику травм, індивідуальному виборі фізичних навантажень, своєчасно наданій допомозі й підтримці.
Переваги «великого» тенісу для дітей і підлітків
- Гармонійний розвиток усіх груп м’язів;
- зміцнення опорно-рухової системи;
- формування «духу суперництва», прагнення бути першим;
- розвиток уважності;
- розвиток дрібної моторики;
- тренування очних м’язів, завдяки необхідності зосереджуватися на м’ячику;
- мінімальний ризик травмування, оскільки спорт — НЕконтактний;
- вихід енергії, напрямок здорової агресії в правильне русло;
- розвиток самостійності і вміння приймати рішення, оскільки даний спорт — індивідуальний;
- формування особистісних якостей, загартування характеру і психіки;
- можливість поєднувати з іншими видами інтелектуальної, творчої, спортивної діяльності.
Обмеження для занять дитячим тенісом — нечисленні, і часто поширюються й на інші види активного спорту: серйозні патології кістково-м’язового апарату, плоскостопість, виразкова хвороба, порушення функцій нирок, серйозні проблеми із зором.
Теніс в київському клубі МТА: кращі умови для дітей
- Групи з дитячого тенісу формуються за віком і рівнем підготовки дитини. Кількість дітей в команді — до восьми осіб, що дозволяє тренеру однаково приділяти увагу всім учасникам.
- Методика тренувань розроблена з урахуванням основ вікової педагогіки, психології та світових досягнень у «великому» тенісі. Для дітей створені всі умови, щоб вони розвивалися і фізично, і духовно.
- Варіанти тренувань — індивідуальні або групові. Тренер завжди робить акцент на персональних особливостях дитини і добирає навантаження з урахуванням її особистих фізичних можливостей.
- «Великий» теніс для дітей в МТА — це сучасна матеріально-технічна база, що сприяє розвитку всіх необхідних навичок юного спортсмена. У складі Міжнародної тенісної академії — три локації по Києву, загальною площею 57 тис. м2. Це 37 новітніх кортів, на яких вже займаються 700 тенісистів від 5 до 18 років. Штат висококваліфікованих тренерів — понад 80 осіб.
- Теніс для дітей — це не тільки заняття, адже майбутнім чемпіонам потрібні перемоги! На базі МТА щорічно проводиться близько сотні спортивних подій, включаючи регіональні, національні турніри, ITF і TE, майстер-класи, семінари.
- Ціни на «великий» теніс для дітей в МТА — найбільш лояльні по Києву. Займаючись в Академії, ваша дитина зможе користуватися його обширною інфраструктурою: літнім і критим спортивним басейном, фітнес-центром та іншими складовими Міжнародної тенісної академії.
Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 09 грудня 2020 р. №1236 (з чинними змінами) Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та Протоколу № 68 Постійної комісії з питань техногенно-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 28.10.2021
ПОВІДОМЛЯЄМО,
що з 01.11.2021 ми чекаємо наших повнолітніх клієнтів (осіб до 18 років – без обмежень) у Міжнародній тенісній академії
з документом, що підтверджує:
- отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях,
- негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до відвідування МТА,
- довідку про одужання від зазначеної хвороби, чинність якої підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
Наявність документа просимо засвідчувати
при кожному відвідуванні МТА
🏆 Чемпіонат України, вікова категорія до 16 років, категорія «А». МТА (Пуща-Водиця)
🥇Чемпіонка – Дар’я Єсипчук (Київ), тренер – Стас Поплавський
🥈 Фіналістка – Марія Долженко (Київ), тренер – Маргарита Долженко
ІІІ місце – Єлизавета Котляр (Дніпро),
🥇Чемпіон – Ілля Максимчук (с. Святопетрівське), тренер – Володимир Богданов
🥈 Фіналіст – Олександр Гур’єв (Харків), тренер – Дмитро Крилов
ІІІ місце – Андрій Зімнох (Харків), тренер – Денис Лелеко
Здоров’я та безпека людей мають для нас першочергове значення!
На етапі поступового виходу з карантину керуємося Тимчасовими рекомендаціями МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів у деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID – 19
Постанова Міністерства охорони здоров’я України №28
Шановні члени клубу МТА, з 17 березня наш клуб закритий на тимчасовий карантин за розпорядженням влади в зв’язку з поширенням коронавірусу.
Ми вживали всіх заходів безпеки і готові були й надалі робити Вас здоровими і зміцнювати Ваш імунітет. Однак, з незалежних від нас обставин ми (сподіваємось ненадовго) закриваємо двері клубу.
Про відновлення роботи обов’язково повідомимо Вам.
Бажаємо здоров’я!
До зустрічі!