044 209 88 28

Київ, вулиця Максима Кривоноса, 2г

Скільки сетів в тенісі і скільки триває гейм

Скільки сетів передбачено в тенісі і скільки триває кожен гейм

Просто озброїтися професійної ракеткою і відбивати м’ячик «до останнього» – мало. Якщо ви хочете грати за правилами, то повинні знати, скільки сетів в тенісі, за яким алгоритмом ведеться підрахунок і скільки часу партнери знаходяться на корті.

Отже, основні правила, що регламентують «великий» теніс, діють аж з 1874 року, а роль головного і незаперечного авторитету для всіх тенісистів, незалежно від рівня їх спортивної підготовки, відіграє Міжнародна федерація тенісу. Для стислості і зрозумілості, організацію називають ITF (англ. International Tennis Federation). Даним керівним органом встановлено все, що пов’язано з «великим» тенісом:

• якими мають бути параметри і покриття «правильного» корту;
  • що входить до переліку обов’язкової атрибутики корту;
  • який інвентар використовується для гри;
  • скільки хвилин триває тенісний сет;
  • скільки геймів (ігор) в одному сеті та інше.

Щоб розбиратися в правилах ITF, необхідно оперувати простими поняттями.

Що таке тенісний сет і скільки він триває?

Для гри на тенісному корті необхідна присутність двох спортсменів (двох команд), які є між собою суперниками. Завдання протиборчих гравців досить проста: направляти ракеткою м’яч на протилежну частину тенісного майданчика, але так, щоб при торканні об землю, опонент не зміг його відбити.

Гра – це кілька сетів: партій, розділених на гейми. Усередині кожного гейму ведеться окремий підрахунок очок. Регламент ITF – трирівнева система рахунку.

Виграє сет той, кому вдалося здобути лідерства в 6 геймах (якщо суперник переміг не більш 4 разів).

Для перемоги в тенісній зустрічі, гравцеві необхідно перемогти в 2 партіях з 3, або в 3 сетах з 5.

Регламенту часу для сету – немає, так само як не існує часових обмежень для кожного окремого тенісного матчу. Від кількості переможних очок і залежить, скільки партій буде в тенісі.

Знаєте, скільки може тривати матч з тенісу? Кілька годин! В історії спорту згадується про наполегливі протистояння, що тривали годинами. Серед найбільш тривалих поєдинків – 11-годинна боротьба між Ізнером і Маю (Вімблдон, 2010 рік). Скільки сетів могло бути в перший день, якби гравцям не завадили погодні умови? – Сказати важко. Але зустріч розтягнулася на три дні.

Гра увійшла в історію непередбачуваною поведінкою табло, що було розрахованим на максимальний показник 47:47. На п’ятому сеті третього дня гри воно обнулилося. У підсумку, перемога була за Ізнером на п’ятому сеті – 70:68.

Отже, в «великому» тенісі 1 сет може тривати від 20 до 60 хвилин. Час партії залежить від підготовки кожного із суперників. Затягнутий сет – це насолода для вболівальників, які зможуть спостерігати за опонентами (такими, як Джокович і Надаль) у вельми цікавих розіграшах.

Матч, в середньому, триває не більше 3 годин. Найшвидкоплинніша зустріч зайняла 28 хвилин – суперник здався після дебютного сету через погане самопочуття.

Перенести гру також можна, якщо сили суперників – рівні, і ніхто не готовий поступатися. Щоб сет не перетворився на захоплюючу (для глядача) нескінченність, матч краще зупинити, відкласти, наприклад, перенести на наступний день.

Турнір може перерватися через травму гравця або погіршення метеоумов, адже погода непередбачувана, як і результат зустрічі на корті.

Скільки геймів в одному сеті

Вас цікавить, скільки всього геймів в тенісі? З англійської Game перекладається як «гра». На початку гри рахунок – нульовий.

Виграна подача приносить 15 очок, програш – теж 15, але тільки противнику. При другій подачі зараховується ще 15 очок, а з третього – вже 10. Далі йдуть тонкощі, розібратися в яких без спеціальної підготовки буде важко.

Отже, один гравець отримав 40, а його опонент – 30 або менше очок, значить, з наступним вдалим розіграшем лідер отримує перемогу в грі.

При показниках на табло 40:40, переваги у наступній успішній подачі. Лідируючий гравець перемагає (виграє гейм).

Очки рахують до шести перемог, але якщо табло показує 6:5, без додаткового гейму не обійтися. 7:5 – сет закінчується. Спірний баланс 6:6 веде до тай-брейку. Тоді зустріч триває до отримання переваги за все в два очки. У гравця, який подає, є право на одну подачу, у його опонента – на дві.

Заміна в тай-брейку відбувається з другої подачі. Гравець з «сімкою» очок (і різницею в два) стає переможцем. Майданчик змінюють після набору 6 очок. Завершальна матч-партія грається без tie-break’а.

Скільки тенісних сетів окремо у чоловіків і жінок

Отже, ми з’ясували, що сет (він же партія) – найголовніша і найбільша рахункова одиниця в тенісному матчі. Якщо зустріч передбачає 3 ігрові партії, то перемогу отримає той, хто виграв у двох.

Скільки всього сетів, за правилами, в чоловічому «великому» тенісі? Кількість партій обумовлена особливостями турніру. Так, престижні міжнародні турніри (скажімо, «Великий шолом» або знаменитий Кубок Девіса) регламентують 5 сетів. Зустріч завершується при наборі спортсменом поспіль трьох сетів.

Якщо змагання – звичайні, то правила можуть встановлюватися (і змінюватися) на розсуд організаторів. Тоді сетів може бути три. Нагадаємо, що гравцеві досить узяти гору в двох партіях підряд, щоб отримати лаври переможця.

Коли на корт виходять представниці прекрасної статі, правила гри трохи змінюються. Вас цікавить, скільки допускається сетів в жіночому тенісі? Кількість однакова, незалежно від категорії турніру, – 3. В цілому, зустріч триває до перемоги однієї з учасниць у двох сетах.

Жіночі та чоловічі правила, що регламентують кількість сетів, поширюються на одиночні і парні розряди. Парний розряд передбачає також різностатеву участь.

Правила розрізняються і за критеріями поведінки м’яча. В одних випадках м’яч, відскочивши від поверхні майданчика, не повинен заходити за його межі. На інших змаганнях це положення скасоване. Важливою вважається траєкторія м’яча після удару по ньому ракеткою: повторне торкання (за межами майданчика) не допускається.

Особливості рахунку

Для тих, кого цікавить, скільки ігрових партій у «великому» тенісі та які особливості гри в цілому, важливою буде інформація про ведення рахунку. Для цього використовується спеціальна система, що має цікаву історію.

Офіційно гра в м’ячик за допомогою ракеток народилася в Англії, тому в наші дні зберігається англійська – класичний, – рахунковий алгоритм.

Разом з тим, вважається, що традиційна британська рахункова система – родом з Франції. Ченці тамтешніх монастирів в Середньовіччі використовували розподіл добової одиниці на 24 частини. Для правильної орієнтації, священнослужителі протягом часу гри поглядали на баштовий годинник, щоб не пропустити час молитви і трапези.

У підсумку, гра велася максимально до 60 очок (що означає, коло циферблата). Четверта частина години становить 15 хвилин (тобто, 15 очок).

Поступово кількість геймів в кожній партії скоротилася до шести, а число 45 було замінено на більш витончене 40. Так рахунок і ведуть: 15, 30, 40.

Гра, незалежно від її черговості, стартує з подачі м’яча. Право подавати змінюється між гравцями. Той, хто подає, має право переграти подачу, але лише один раз – в тому випадку, якщо поданий ним вперше м’яч потрапив у сітку або вилетів з лінії подачі. Другу спробу, що закінчилася промахом, зараховують на користь опонента.

Регламентування часу – важлива частина гри: навіть найменше порушення правил викликає зауваження з боку судді.

Для визначення тривалості сету, гейму і пауз використовується секундомір. Якщо гравець в оптимальний проміжок часу не готовий до прийому або подачі м’яча – йому виносять перше попередження. Традиційна розминка, що передує кожній грі, триває до 5 хвилин.

Скільки триває повноцінний тенісний матч? Це залежить і від пауз. Умовні зупинки часу передбачені для гравців, одночасно задіяних в одиночному і парному розряді. За перебування в першому геймі на тенісному корті до 60 хвилин, гравець отримує перерву на 30 хвилин, коли тривалість матчу становить більше однієї години (але менше, ніж півтори), перерва займає не більше 60 хвилин. Проста арифметика.

Професійний теніс – з малого

Якщо вас цікавлять питання, пов’язані з регламентом гри в «великий» теніс (скільки триває матч і скільки у зустрічі партій) – значить, ви хочете займатися цим красивим і граціозним видом спорту. Або обираєте серйозне заняття для своєї дитини. Будь-який з варіантів гідний підтримки.

Примітно, що верхнього вікового рубежу для занять на тенісному корті не існує. Освоїти правила гри, навчитися успішно подавати і приймати м’яч – все це доступно і дитині, і дорослій людині з активною життєвою позицією.

Освоїти елементарні ігрові ази і долучитися до «великої» тенісної родини в Києві запрошує МТА – сучасна тенісна школа світового рівня, яка не має аналогів в Україні.

Досвідчений тренер відповість на всі ваші запитання, адже інформація, отримана з першоджерела – це можливість уникнути помилок і не піддатися стереотипам.

Професійний наставник допоможе правильно вибрати обмундирування і підібрати за розміром ракетку. Матеріально-технічна база МТА складається з трьох повноцінних локацій в Києві загальною площею 57 тис.м.кв. А це – високий рівень, погодьтеся.

З 37 професійних тенісних кортів закритого і відкритого типу ви зможете підібрати той, який географічно ближчий до вас: на Солом’янці (5 кортів), в Пущі-Водиці (19) або Жулянах (13).