UA RU EN
Записатися
Замовити дзвінок
Телефон
044 33 99 77 0

Київ, Пуща Водиця, вул. Міська, 9

Телефон
044 33 999 20

Київ, проспект Повітрофлотський, 63

Телефон
044 209 88 28

Київ, вулиця Максима Кривоноса, 2г

Як обрати ракетку для великого тенісу
Як обрати ракетку для великого тенісу

Як правильно вибирати ракетку для «великого» тенісу

Підкорення корту починається не з освоєння перших нескладних ударів. Щоб грати в теніс за правилами, важливо знати, як вибрати ракетку – головний «робочий інструмент» тенісиста.

Вибір ракетки – процес одночасно творчий та технічно скрупульозний, який не допускає умовностей. По суті, від того, яку ракетку для «великого» тенісу ви виберете, і наскільки вона буде відповідати вашим індивідуальним особливостям, залежить ефективність освоєння спортивних навичок і манера гри в цілому.

Асортимент ракеток досить різноманітний. Моделі відрізняються не тільки кольором і естетикою рукоятки. Є і більш істотні відмінності, які необхідно враховувати при виборі інвентарю. Це технічні параметри:

  • матеріал корпусу;
  • параметри голови ракетки;
  • розмір ручки;
  • загальна вага;
  • баланс та ін.

Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати ракетку для гри в теніс, але твердо маєте намір це зробити – зверніться за консультацією до досвідченого тренера.

У Міжнародній тенісній академії вам допоможуть не тільки придбати інвентар, а й освоїти правила гри, навчитися подавати і відбивати м’яч, а з часом створити свій стиль гри, який неодмінно приведе вас до перемоги.

Важливо, що школа тенісу міжнародного рівня знаходиться в Україні, в Києві. Записатися на пробне тренування ви можете по телефону. При особистій бесіді з тренером, ви отримаєте відповіді на всі ваші запитання, зокрема: які бувають відмінності ракетки для «великого» тенісу, як вибрати форму з урахуванням анатомічних особливостей фігури, яке взуття буде необхідне для закритого або відкритого корту, який графік тренувань підійде саме вам.

Яку вибирати ракетку для тенісу: любительську чи професійну?

Як обрати ракетку для великого тенісу

Перед тим, як вибрати ігрову ракетку, слід навчитися розбиратися в класифікації інвентарю.

Професійні моделі виготовлені з графіту з деякими домішками і орієнтовані на максимальну кількість технологій. Відповідно, ціна такого атрибута буде високою. Для новачка професійна ракетка не підійде – починати слід з більш простої моделі. Високоякісний професійний інвентар використовується в тенісних турнірах світового рівня. У вас ще все попереду.

Напівпрофесійні ракетки також виготовлені з графіту, але з використанням меншої кількості технологій, тому їх вартість на порядок нижча. Такі моделі мають високу продуктивність, тому цілком задовольнять любителів, в тому числі, і з досвідом. Такі ракетки практикують для тренувань, оскільки вони сприяють розвитку і вдосконаленню тенісних навичок. Перш ніж вибирати напівпрофесійну тенісну ракетку дитині (юніору), обов’язково проконсультуйтеся з його персональним тренером.

Ракетки більш простого, аматорського рівня, за матеріалом не відрізняються від двох попередніх видів – вони також виконані з графіту. Любительська лінія розроблена для спортсменів, які вже отримали певний досвід і навички, які розуміють, чого їм очікувати від корту. Саме аматорські ракетки рекомендовані новачкам. Спортсменам-початківцям буде легше освоювати «великий» теніс з інвентарем без особливих «наворотів».

Аматорські ракетки полегшеного типу – це четверта, найдоступніша і найбільш проста (в технічному сенсі) категорія. Моделі виконані з графіту і алюмінію або ж тільки з алюмінію. Атрибути даного типу коштують недорого і цілком підійдуть для тих, хто вирішив спробувати себе на корті, але не впевнений у виборі «великого» тенісу в якості основного хобі.

З матеріалів використовується Hyper Carbon, розроблений компанією Wilson спільно з NASA. Інвентар даного типу більш легкий і досить міцний.

Гнучкості ракетці надає фибергласс, який використовується в якості домішки до графіту.

Титан наближений до графіту за фізичними властивостями (і, відповідно, ігровими характеристиками). Компанії-виробники часто змішують графіт з титаном для балансу ідеальної ваги і жорсткості.

Ще один компонент графітових моделей – графен, але через високу вартість, матеріал впливає також на підсумкову ціну ракетки.

Технічні стандарти тенісних ракеток: як вибрати модель за вагою

Як обрати ракетку для великого тенісу

Вага ракетки визначається в грамах. Стосовно того, наскільки важкий (або легкий) інвентар вам знадобиться, необхідно враховувати індивідуальні фізичні й анатомічні дані, а також орієнтуватися на досвід гри.

Вага 27-дюймових моделей стартує від 255 грамів і варіюється в діапазоні до 320. Так, 255-275-грамові моделі цілком підійдуть дітям у віці до 12-13 років і дівчатам-любителям.

Інвентар вагою до 285 грамів рекомендований юніорам у віці до 15-16 років і початківцям – спортсменам-чоловікам.

Ракетки вагою до 300 грамів підійдуть для спортсменів обох статей, які тривалий час займаються тенісом (від 1 року).

Більш важкі моделі (більше 300 грамів) практикують виключно професійні гравці.

При зміні ваги ракетки, змінюється сила удару і загальні фізичні відчуття в руці, тому переходячи з однієї категорії в іншу, обов’язково проконсультуйтеся з особистим тренером. Він підкаже, як краще вибрати (збільшити) вагу ракетки, щоб уникнути травматизму.

Визначаємо розміри і баланс

Як вибрати ідеальний розмір ручки ракетки для «великого» тенісу? Серйозні виробники маркують рукоятки цифрами в порядку від 1 (найменшого) до 5 (найбільшого).

Дівчатам і підліткам, враховуючи їх фізичні можливості і анатомічну будову долонь, підійдуть ракетки з номером 2. Чоловікам – 3. Найменші моделі призначені для дітей.

Вибираючи рукоятку, необхідно використовувати правило одного сантиметра. Візьміть ручку в долоню так, ніби ви граєте. Зверніть увагу на проміжок між пальцями – середнім і великим: якщо дистанція дорівнює 1 см – значить, параметри ракетки за розміром її рукоятки для вас підходять. Відстань більша або менша – атрибут слід замінити.

За розміром рукояті необхідно стежити. У процесі збільшення зросту і ваги дитини, буде змінюватися і її «робочий інструмент». Відповідно, купувати інвентар потрібно в спеціальному магазині з попередньою «приміркою».

Грати занадто великою або мініатюрною ракеткою і незручно, і небезпечно – великий ризик отримання травми кисті.

Як точно вибрати розмір головки ракетки для «великого» тенісу? Верхня частина конструкції називається головою, що пояснюється її формою і місцем розташування. Варіації розмірів голів ракеток для дорослих: 95-110 дюймів (нагадаємо, що 1 дюйм = 2.54 см) – це площа струнної поверхні.

Для початківців-тенісистів підійдуть моделі зі збільшеними параметрами (102 дюйми квадратних), у яких збільшений центр попадання по м’ячику і, відповідно, краща ударна передача.

Ракетки з масивними головами найчастіше обладнані широким ободком. Інвентар подібного типу підходить людям, які пережили на корті травму, а також гравцям з болями у верхніх кінцівках.

Стандартні параметри голови професійної ракетки для дорослих – 100 дюймів. При такій конфігурації, обладнання зберігають всі свої динамічні та ігрові якості протягом тривалого терміну служби.

Важливим аспектом є також баланс ракетки, який може бути в рукоятці, по центру, на струнній поверхні. Щоб визначити цей параметр, ракетку необхідно розташувати на вказівному пальці, вибравши в ній середину. До якої частини вона нахилиться – там і баланс.

Для сильної подачі і динамічного атакуючого стилю підійде варіант з балансом у верхній частині (голові) – такими ракетками грають практично всі професійні тенісисти.

Баланс в рукоятці – ідеальна формула для захисту.

Універсальними вважаються моделі з балансом по центру – вони підходять для будь-якого стилю гри.

Як вибрати хорошу тенісну ракетку дитині

Як обрати ракетку для великого тенісу

Гарною граціозною грою, що приносить масу естетичного задоволення і тенісистам, і глядачам на трибунах, можна радувати в будь-якому віці. Закон один для всіх видів спорту: чим раніше почати – тим краще, швидше і якісніше ви освоїте навички гри.

У Міжнародній тенісній академії займаються діти з дошкільного віку. Природне запитання для для батьків, які приводять своє чадо в школу «великого» тенісу вперше: як вибрати гарну ракетку дитині з урахуванням всіх її індивідуальних характеристик? Для цього використовуйте таку орієнтовну таблицю.

Ріст дитини в 3-4 роки становить близько 100 см, значить, їй підійде ракетка вагою 149 г і довжиною 432 мм (43,2 см).

Ріст 6-7-річної дитини – близько 125 см, значить, їй підійде інвентар вагою 175 г і довжиною 53,4 см.

Ріст дитини старше 10 років становить, в середньому, 145 см. Ракетку необхідно вибирати вагою до 250-255 г і довжиною 66 см.

Дані – орієнтовні. Більш докладні рекомендації щодо формули ідеальної ракетки для вашого маленького чемпіона ви отримаєте у тренера. І не забувайте, що для комфорту на корті, юному тенісистові потрібні також правильно підібрана форма і відповідне взуття з високими амортизаційними властивостями.

Вибір дизайну

Барвисте оформлення додає тенісному інвентарю яскравості, а образу гравця – індивідуальності. Сучасні виробники пропонують багато цікавих естетичних рішень, серед яких можна знайти суто жіночу модель або ракетку для чоловіка.

За красивим брендуванням можна визначити марку виробника. Стильне ексклюзивне екіпірування важливе для тенісиста так само, як хороше самопочуття перед грою.

Контрастні елементи на ручці і обідку можна зробити самому, використовуючи кольорову стрічку, але за умови, що баланс та інші ігрові характеристики інвентаря не порушаться.

Знаючи, як правильно вибрати ракетку для «великого» тенісу, ви зможете досягти певних висот у грі й завоювати звання чемпіона!

Вверх